Знайдено спосіб запобігти смертельній стадії раку

Вчені Інституту експериментальних і клінічних досліджень Університету Лувена в Бельгії з’ясували, що ракові клітини накопичують ліпіди і таким чином стають схильними до метастазування – виникнення вторинних пухлинних вогнищ, що є смертельною стадією захворювання. Ключову роль в цьому відіграє специфічна молекула, яку можна відключити і запобігти формуванню метастазів. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники визначили, що сполука, яка називається трансформируючим ростовим фактором бета (TGF-beta2), грає ключову роль в накопиченні ліпідів та агресивності ракових клітин. Також виявилося, що ці процеси взаємно підсилюють один одного. Ліпіди формують запас енергії, який клітини використовують для свого поширення. Жирні кислоти дозволяють їм вижити в умовах, які в нормі є згубними для дефектних тканин.

Фахівці продемонстрували, що придушення TGF-beta2 або транспорту жирних кислот дозволяє зменшити інвазивність пухлин і запобігти метастазуванню. Корисним може виявитися новий препарат, який в даний час тестується для лікування ожиріння.