Уперше вдалося у великих кількостях розмножити в лабораторних умовах вірус Зіку

Німецькі вчені використали клітинну культуру нирок сирійських хом’ячків (BHK-21).

Вчені з Інституту динаміки складних технічних систем їм. Макса Планка в Магдебурзі (Німеччина) спільно з бразильськими колегами зуміли вперше в великій кількості в лабораторних умовах розмножити вірус Зіку. Використаний метод дозволить покращити діагностику хвороби і збільшити виробництво вакцин.

Досі вдавалося розмножувати вірус Зіку в клітинах нирок зелених мавп або клітинах личинок комарів Aedes albopictus. Замість цього німецькі вчені використовували клітинну культуру нирки новонароджених сірійських хом’ячків (BHK-21), яка давно успішно застосовується у виробництві вакцин. У співпраці з фірмою IDT Biologika клітини були адаптовані до росту в рідкому середовищі, і вийшов ідеальний субстрат для розмноження вірусу Зіку. Найбільша продуктивність вийшла від вірусного ізоляту з бразильського штату Пернамбуко.

За спостереженням вчених, велика частина вірусу Зіку залишається в уражених клітинах і не виходять звідти поки клітини не зруйнуються. Висока продуктивність методу стала можливою при концентрації клітин в шість разів більше, ніж застосовується у звичайній технології.