Потреба у променевій терапії продовжить зростати

На Конгресі Європейського товариства променевої терапії та онкології аналізують забезпеченість пацієнтів лінійними прискорювачами.

У Відні з 5 по 9 травня 2017 р. проходить Конгрес Європейського товариства променевої терапії та онкології. У рамках з’їзду обговорюється тема забезпеченості пацієнтів обладнанням для променевої терапії та перспективи застосування цього методу лікування.

В даний час найбільшою мірою лінійними прискорювачами для променевої терапії найкраще забезпечені північні країни Європи: Скандинавія, Нідерланди, Бельгія, а також Швейцарія. У Нідерландах на мільйон жителів припадає вісім приладів – рівень, до якого багатьом іншим країнам потрібно прагнути. Зокрема, щодо забезпеченості обладнанням для променевої терапії відстає Австрія (всього 42 приладу), що призводить до черг очікування процедури для пацієнтів.

Експерти очікують в найближчі 15 років збільшення числа ракових хворих на 20% і відповідне зростання потреб у проведенні променевої терапії. Брак приладів необхідно заповнювати прискореними темпами, щоб ситуація загострилася в найближчим часом.