Прокурені приміщення небезпечні для здоров'я навіть після провітрювання
Медицина: новини і огляди

Прокурені приміщення небезпечні для здоров'я навіть після провітрювання

9.03.2010

Куріння викликає рак навіть у тому випадку, коли людина не контактує безпосередньо з сигаретним димом. Такого висновку дійшла група американських вчених під керівництвом Хьюго Дестайллатса (Hugo Destaillats) з Національної Лабораторії імені Лоуренса (Lawrence Berkeley National Laboratory) до Берклі, штату Каліфорнія. Звіт про їх дослідження опублікований в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Основний алкалоїд тютюну нікотин накопичується на різних поверхнях в приміщеннях, які використовуються для куріння, або в автомобілях курців. В ході дослідження вчені з'ясували, що залишки нікотину вступають в реакцію з парами азотистої кислоти, що містяться в забрудненому повітрі. Продуктами цієї реакції є речовини, що володіють канцерогенними властивостями (нітрозаміни).

Дослідники провели експеримент, в ході якого целюлоза з молекулами нікотину, що імітує прокурену поверхню, протягом трьох годин оброблялася повітрям з парами азотистої кислоти. Після цього учені зміряли рівень змісту нітрозамінів в досліджуваній поверхні і з'ясували, що він більш ніж десятиразово перевищив початковий рівень.

Дестайллатс відзначив, що найбільшу небезпеку забруднені нітрозамінамі поверхні, наприклад, килими або оббивка меблів, представляють для маленьких дітей, оскільки вони частіше контактують безпосередньо з джерелом забруднення. Дорослі піддаються дії канцерогенів в основному при вдиханні частинок пилу з вказаних поверхонь.