Кава знижує ризик госпіталізації з аритмією
Медицина: новини і огляди

Кава знижує ризик госпіталізації з аритмією

8.03.2010

Американські учені виявили, що вживання кави істотно знижує ризик госпіталізації з приводу порушень серцевого ритму.

Як відомо, гостре передозування кофеїном часто викликає аритмії. Проте зв'язок цієї групи захворювань з тривалим вживанням кави дотепер був мало вивчений. Одне з небагатьох досліджень на цю тему, проведене в Данії, показало, що кількість кави, що випивається, практично не впливає на ризик розвитку фібриляції передсердя, відомої також як миготлива аритмія (найбільш поширене з серйозних порушень ритму).

Співробітники одній з найбільших медичних компаній США Kaiser Permanente провели перше великомасштабне багатонаціональне дослідження взаємозв'язку всіх аритмій і рівня споживання кави.

Учені протягом тривалого часу спостерігали за 130 054 чоловіками і жінками у віці від 18 до 90 років (у більшості – молодше 50 років). З них 27 відсотків зовсім не вживали каву, 14 відсотків випивали менше однієї чашки кави в день, 42 відсотки – від однієї до трьох чашок і 17 відсотків – не менше чотирьох чашок в день.

За час спостереження 3 317 учасників (трохи більше 2,5 відсотків) були госпіталізовані з приводу аритмії, причому половина з них – з фібриляцією передсердя.

Аналіз одержаних даних показав, що незалежно від статі, етнічної приналежності і куріння тютюну люди, що випивають щодня від однієї до трьох чашок кави, потрапляють до лікарні з аритмією на 7 відсотків рідше, а що випивають не менше чотирьох чашок – на 18 відсотків рідше, ніж ті, що не п'ють каву.

Як підкреслив керівник дослідження Артур Клатські (Arthur Klatsky), природа виявленого взаємозв'язку не вивчалася. Результати роботи лише переконливо показують, що для профілактики аритмії немає причин відмовлятися від кави.