Учені встановили залежність між нудьгою і ранньою смертю
Медицина: новини і огляди

Учені встановили залежність між нудьгою і ранньою смертю

8.02.2010

Нудне життя підвищує ризик передчасної смерті майже в півтора рази. Такого висновку дійшла група британських дослідників під керівництвом Мартіна Шиплі (Martin Shipley) з Університетського коледжу Лондона (University College London). Звіт про їх роботу опублікований в International Journal of Epidemiology.

Дослідники вивчили дані 7524 працевлаштованих громадян у віці від 35 до 55 років, які у середині 1980-х років оцінили, наскільки нудним було їх життя. Після цього учені з'ясували, скільки учасників дослідження залишилося в живих до квітня 2009 року.

В ході дослідження було встановлено, що ризик передчасної смерті серед тих, хто назвав своє життя нудним, на 40 відсотків перевищував аналогічний показник в групі працівників, що охарактеризували своє життя інакше. Основною причиною передчасної смерті учені назвали захворювання серцево-судинної системи.

Крім того, дослідники з'ясували, що жінки удвічі частіше за чоловіків описували своє життя як нудне. Працівники молодого віку і менш кваліфіковані співробітники також частіше за інших називали своє життя нудним.

За словами Шиплі, люди,які відчувають нудьгу, схильні до зловживання алкоголем і куріння, що скорочує середню тривалість життя і є причиною захворювань серця. У зв'язку з цим учений порадив представникам "нудних" професій знайти цікаве заняття, не пов'язане з роботою.