Медична планетаРоль овочів і фруктів в профілактиці раку виявилася сильно перебільшеною

7. 04. 2010

 

Фото с сайта earthobservatory.nasa.govМіжнародна група дослідників виявила, що, всупереч пануючій в науці і практичній медицині точці зору, споживання великої кількості овочів і фруктів не відіграє значної ролі в профілактиці раку, повідомляє ВВС. Проте, воно значно знижує захворюваність ожирінням і атеросклерозом і, отже, інфарктом та інсультом.

 

У 1990 Всесвітня організація охорони здоров'я порекомендувала кожній людині щодня з'їдати не менше п'яти стандартних порцій (в сумі 400 грамів) будь-яких овочів і фруктів, окрім багатих крохмалем коренеплодів. На думку експертів ВІЗ, це допомогло б істотно понизити захворюваність хронічними неінфекційними захворюваннями, зокрема онкологічними.

 

Міжнародна група учених під керівництвом співробітників Медичної школи Маунт-Сінай в Нью-Йорку проаналізувала дані півмільйона чоловік з 10 європейських країн, які взяли участь у великомасштабному Європейському дослідженні взаємозв'язку раку і харчування (European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition).

 

Після введення поправки на не пов'язані з харчуванням чинники, такі як куріння, фізична активність та інші, дослідники дійшли висновку, що споживання рекомендованої кількості овочів і фруктів може запобігти не більше 2,5 відсотків випадків раку (максимум 2,6 відсотка у чоловіків і 2,3 відсотка у жінок). Як мовиться в звіті, опублікованому в Journal of the National Cancer Institute, навіть це зниження не можна пов'язати тільки з овочами і фруктами, оскільки споживаючі їх у великих кількостях люди схильні у принципі вести здоровіший спосіб життя.

 

Як підкреслили експерти, їх висновки стосуються тільки овочів і фруктів в цілому – окремі різновиди цих продуктів можуть містити біологічно активні речовини, що специфічно оберігають від деяких видів пухлин. Крім того, споживання рекомендованої кількості овочів знижує ризик ожиріння і атеросклерозу, що зменшує вірогідність розвитку інфаркту, інсульту і діабету.


return_links(); ?>