Випромінювання мобільних телефонів захистило мишей від недоумства
Медицина: новини і огляди

Випромінювання мобільних телефонів захистило мишей від недоумства

7.01.2010

Електромагнітне випромінювання мобільних телефонів здатне запобігти старечому недоумству і навіть нормалізувати функції головного мозку в літньому віці. Таких висновків дійшли американські учені в результаті тривалих експериментів з мишами, генетично схильними до розвитку захворювання, аналогічного хворобі Альцгеймера.

У експерименті, проведеному співробітниками Університету Південної Флориди під керівництвом доктора Гару Арендеша (Gary Arendash), були задіяні в цілому 96 мишей. Клітки з гризунами були розташовані на однаковій відстані від джерела електромагнітного випромінювання, дія якого на організм тварин була аналогічно дії працюючого мобільного телефону.Частина піддослідних тварин були генетично схильні до формування в тканинах і клітинах мозку відкладень білка амілоїда бета. Цей процес, що розвивається в літньому віці, супроводжується порушеннями пам'яті і зниженням розумових здібностей і є однією з ознак розвитку найбільш поширеної форми старечого недоумства – хвороби Альцгеймера.

Миші піддавалися дії електромагнітного випромінювання по дві години в добу впродовж семи-дев'яти місяців. Потім учені провели серію стандартних тестів для оцінки розумових здібностей і пам'яті гризунів.

Як з'ясувалося, після тривалої дії електромагнітного випромінювання миші, генетично схильні до розвитку недоумства, ні в чому не поступалися за наслідками тестів своїм здоровим побратимам. У підгрупі немолодих гризунів, у яких перед початком експерименту спостерігалися перші ознаки захворювання, аналогічного хворобі Альцгеймера, було відмічене поліпшення функцій головного мозку. У свою чергу, здорові миші, що піддавалися дії електромагнітного випромінювання, справлялися з тестами навіть дещо краще, ніж звичайні тварини їх віку.

На думку американських дослідників, виявлений ними позитивний ефект пов'язаний з посиленням кровообігу і обміну речовин в тканинах мозку, і з великою вірогідністю може розповсюджуватися і на людей. У зв'язку з цим учені не виключають, що тривала дія електромагнітного випромінювання може стати в майбутньому доступним і безпечним методом профілактики, а можливо і лікування хвороби Альцгеймера.

Звіт про дослідження опублікований в Journal of Alzheimer's Disease. Автори публікації планують провести додаткові дослідження, направлені на визначення оптимальної тривалості і інтенсивності електромагнітного випромінювання для досягнення найбільш значущого терапевтичного ефекту.

Більшість біомедичних досліджень, присвячених мобільним телефонам, направлені на оцінку впливу тривалого використання цих пристроїв на ризик розвитку пухлин мозку. Результати опублікованих на сьогодні багаторічних спостережень є суперечливими, і не дозволяють однозначно підтвердити або спростувати наявність такого зв'язку.