Медична планетаСтійкість пухлин до променевої терапії подолали блокадою гена

 

5. 04. 2010

 

Лучевая терапия. Фото с сайта rpop.iaea.orgБританські учені виявили ген, що підвищує стійкість ракових клітин до променевої терапії, повідомляє ВВС. У експерименті блокування цього гена значно підвищувало чутливість пухлинних кліток до радіації.

 

У пошуках причин різного ступеня стійкості злоякісних новоутворень до опромінювання дослідники з Оксфордського університету вивчили ефекти 200 генів, що беруть участь в процесі відновлення пошкодженої ДНК.

 

Пошуки привели до гена під назвою POLQ, який кодує фермент ДНК-полімеразу тета. Експериментальне блокування цього гена в клітинних культурах різних типів пухлин, включаючи новоутворення горла і підшлункової залози, значно знижувало стійкість ракових клітин до опромінювання.

 

Провівши аналогічний експеримент з клітинами незмінених тканин, дослідники з'ясували, що ген POLQ ніяк не впливає на їх чутливість до радіації. Одержані дані підтверджують результати попередніх досліджень, що не виявили активності цього гена в здорових клітинах.

 

За словами керівника роботи Джефа Хіггінса (Geoff Higgins), такі особливості функціонування POLQ роблять його привабливою мішенню для потенційних препаратів, що підвищують ефективність променевої терапії.


return_links(); ?>