Знайдені генетичні причини важкого ожиріння
Медицина: новини і огляди

Знайдені генетичні причини важкого ожиріння

5.02.2010

Розвиток важкого ступеня ожиріння обумовлений браком генетичної інформації, повідомляє ВВС. Такого висновку дійшла група британських учених під керівництвом Пилипа Фрогеля (Philippe Froguel) з Імперського коледжу Лондона (Imperial College London). Звіт про їх дослідження опублікований в журналі Nature.

Учені обстежували групу пацієнтів з відставанням в розумовому розвитку, які входили до групи ризику по розвитку ожиріння. У 31 пацієнта з цієї групи, чий індекс маси тіла перевищував 30 (таке значення індексу свідчить про наявність надмірної ваги), були виявлені втрати ділянок (делеції) 16-й хромосоми.

Після цього дослідники вивчили дані 16 тисяч пацієнтів і виявили у декількох десятків хворих з важким ступенем ожиріння аналогічні генетичні аномалії. Ні у одного з пацієнтів з нормальною масою тіла мутації 16-й хромосоми виявлений не був.

Діагностика і лікування ожиріння За словами Робіна Волтерса (Robin Walters) з Імперського коледжу Лондона, делеції ділянок 16-й хромосоми виявляються у семи з тисячі пацієнтів, які страждають від ожиріння. Волтерс відзначив, що часткова втрата спадкової інформації пояснює причини розвитку ожиріння в декількох поколіннях сімей.

Фрогел додав, що генетичне тестування дозволить виявити пацієнтів з делециямі 16-й хромосоми і призначити ним необхідне лікування і профілактику ожиріння.

За даними Національної служби охорони здоров'я Великобританії, кожен третій житель країни має проблеми з надмірною вагою до моменту закінчення початкової школи. При збереженні нинішніх темпів зростання захворюваності, до 2050 року частка тих, хто страждає на ожиріння збільшиться до 60 відсотків - серед британських чоловіків, до 50 - серед жінок, до 25 - серед дітей.