Британський інженер придумав новий спосіб лікування аневризми аорти
Медицина: новини і огляди

Британський інженер придумав новий спосіб лікування аневризми аорти

4.01.2010

Житель Великобританії придумав новий спосіб лікування аневризми аорти. 54-річний інженер з графства Глостершир (Gloucestershire) Тел Голсуорсs (Tal Golesworthy) розробив медичний виріб і став першим пацієнтом, якому його було встановлено.

Голсуорсs страждає синдромом Марфана - спадковим захворюванням сполучної тканини, одним з проявів якого є аневризма і розшарування стінки аорти. Для лікування цього стану звичайно використовується хірургічний метод протезування пошкодженої ділянки судини.

Щоб уникнути складної операції, інженер придумав виріб, який схожий на судинний стент, проте на відміну від звичайних стентів, встановлюється не всередині, а зовні аорти. Виріб виготовляється з урахуванням індивідуальної будови аорти на основі даних променевої діагностики.

Свій винахід Голсуорсі назвав "Ears" (external aortic root support, зовнішня підтримка кореня аорти). Проводиться зовнішній стент з переплетених поліетиленових волокон.

Операцію по установці "Ears" його розробнику виконали хірурги лондонської Королівської лікарні Бромптона (Royal Brompton hospital). Пізніше новий виріб було встановлено ще 19 пацієнтам, включаючи 16-річну Емі Коксилл-мур (Ami Coxill-Moore), яка також страждала синдромом Марфана.

Подробиці лікування з використанням розробки Голсуорсі хірурги опишуть в статті, яка з'явиться в січневому випуску одного з наукових медичних видань.