Нездоровий спосіб життя лабораторних щурів заважає біомедичним дослідженням
Медицина: новини і огляди

Нездоровий спосіб життя лабораторних щурів заважає біомедичним дослідженням

3.03.2010

Нездоровий спосіб життя лабораторних щурів і мишей, зокрема їх малорухливість і надмірна вага, негативно позначаються на результатах біомедичних досліджень. До таких висновків прийшли дослідники з американського Національного інституту старіння в Бетесді, штат Меріленд.

На думку вчених, лабораторні щури, що містяться в стандартних умовах, і миші як правило мають вільний доступ до корму і при цьому обмежені у фізичній активності. Поєднання цих чинників приводить до розвитку у тварин надмірної ваги і ряду хронічних захворювань.

Такий стан справ приводить до істотного спотворення результатів наукових досліджень. Наприклад, дія експериментальних препаратів або зміна умов середовища позначаються на хворих гризунах інакше, ніж на їх здорових побратимах. Наприклад, подібними спотвореннями, на думку авторів дослідження, пояснюються дані про благотворний вплив низькокалорійних дієт на тривалість життя експериментальних тварин.

Порушення обміну речовин, пов'язані з надмірною вагою або ожирінням у лабораторних тварин, не можуть не позначитися на результатах досліджень нових методів лікування онкологічних, неврологічних захворювань, а також різних порушень функцій імунної системи.

Для усунення вказаної проблеми дослідникам слід строго контролювати раціон лабораторних тварин, а також у обов'язковому порядку поміщати в їх клітки бігові колеса.