3.02.2010
Школярі,які мають лише відмінні оцінки страждають біполярним розладом значно частіше за учнів з середньою успішністю. Такого висновку дійшла група вчених з Великобританії і Швеції під керівництвом Джемса МакКейба (James MacCabe) з Королівського коледжу Лондону (King"s College London). Звіт про їх дослідження опублікований в British Journal of Psychiatry.
Дослідники проаналізували успішність майже 714 тисяч шведських школярів, які завершили обов'язкову середню освіту в 1988-1997 роках. Успішність оцінювалася за наслідками іспитів, які учні здавали у віці 15 і 16 років. Одержані дані вчені порівняли із статистикою госпіталізацій з приводу біполярного афектного розладу (раніше відомого як маніакально-депресивний психоз) в досліджуваній групі.
За наслідками дослідження, ті, хто отримував лише відмінні оцінки страждали біполярним розладом майже в чотири рази частіше, ніж учні з середньою успішністю. Школярі з гіршою успішністю зверталися за медичною допомогу з приводу вказаного розладу майже в два рази частіше за "звичайних" учнів.
Крім того, дослідники з'ясували, що пацієнти з біполярним розладом частіше за інших мали відмінні оцінки по музиці і шведській мові. За словами МакКейба, це підтверджує результати попередніх досліджень, в ході яких був виявлений зв'язок між лінгвістичними і музичними творчими здібностями і вказаним захворюванням.
Не дивлячись на виявлений зв'язок між успішністю і подальшим розвитком біполярного розладу, МакКейб підкреслив, що більшість людей, що одержували в школі відмінні оцінки, не мають проблем з психічним здоров'ям.
Восени 2009 року учені із США з'ясували, що приблизно в половині випадків біполярний розлад проходить з віком. Виявлену закономірність дослідники пов'язали з тим, що у віці близько 25 років відбувається дозрівання префронтальної кори головного мозку.