Популярні антидепресанти шкодять грудному вигодовуванню
Медицина: новини і огляди

Популярні антидепресанти шкодять грудному вигодовуванню

28.02.2010

Учені з Університету Цинциннаті дійшли висновку, що у жінок, що приймають інгібітори зворотного захоплення серотоніна (ІОЗС, група антидепресантів, що найбільш призначається), ризик затримки лактації (вироблення молока) після родів приблизно удвічі вище, ніж у породіль, що не вживають ці препарати.

Медики обмовляються, що цей висновок поки недостатньо достовірний статистично, оскільки з 431 учасниці дослідження лише вісім приймали вказані антидепресанти.

Раніше та ж група учених виявила, що нейромедіатор серотонін бере участь в регуляції діяльності молочних залоз. Одержавши ці дані, дослідники вирішили вперше вивчити вплив широко поширених ІОЗС на грудне вигодовування.

Виявилось, що у тих жінок, які приймали антидепресанти молоко з'являється в середньому через 86 годин після родів при нормі до 72 годин. Це майже удвічі перевищує середній проміжок між родами і першим годуванням без прийому ІОЗС.

За словами керівника дослідження Нельсона Хорсмена (Nelson Horseman), отримані результати можуть принаймні частково пояснити зростаючу частоту затримок лактації серед американських жінок.