Вагітність після аборту
Медицина: новини і огляди

Вагітність після аборту

Cерпень 2010 року

Вагітність після аборту

Під час вагітності, що наступила після переривання попередньої, підвищується ризик ускладнень: при абортах часто травмується шийка матки, стоншується її внутрішній шар. Наслідком аборту може також бути порушення нормальної пологової діяльності і розрив шийки матки під час пологів. У будь-якому випадку, навіть якщо обійшлося без ускладнень, організму жінки потрібен час, щоб перебудуватися і відновитися; лікарі рекомендують не планувати вагітність в перебіг хоч би шести місяців після аборту.

У жінок з негативним чинником резусу зроблений аборт підвищує ризик виникнення резус-конфлікту при подальших вагітностях. Протягом перерваної вагітності її організм може виробити антитіла, які під час наступної вагітності, в сукупності з новими антитілами, згубно впливатимуть на плід. Щоб попередити можливий резус-конфлікт, після аборту вводиться антирезус імуноглобулін.

Травмування шийки матки під час аборту (особливо, якщо перервана перша вагітність) може стати причиною істміко-цервікальної недостатності: шийка матки буде нездатна утримувати плодове яйце. Нова вагітність уривається, як правило, на 16–18 тижні, коли зростає тиск на шийку матки. Підвищується також загроза звичного невиношування вагітності.

Вагітність після аборту може наступити вже протягом найближчих двох-трьох тижнів, і тому ще до операції потрібно визначити, яким чином запобігти їй, якщо вона небажана. З приводу оптимального методу контрацепції краще порадитися з лікарем.

Жінкам, що зробили аборт, лікарі рекомендують не планувати вагітність упродовж хоч би шести місяців. Вагітність — це гормональний процес, а його переривання, тобто аборт, призводить до гормонального збою. Через пошкодження епітеліального шару на матці утворюється рубець, що повністю заживає в середньому через півроку. Запліднена яйцеклітина, що прикріпляється до рубця, який не зажив, повільніше розвиватиметься, оскільки рубцева тканина перешкоджає її повноцінному живленню.