Штучна інсемінація
Медицина: новини і огляди

Штучна інсемінація

Cерпень 2010 року, 17:42

Штучна інсемінація

Штучна інсемінація (внутріматочна інсемінація) – один з видів допоміжних репродуктивних технологій, введення спеціально підготовленої сперми чоловіка (чоловіка або донора) безпосередньо в порожнину матки. Ця процедура максимально наближена до природного процесу запліднення: сперматозоїд, рухаючись по маткових трубах, досягає яйцеклітини і запліднює її, після чого маткова труба протягом 4-5 діб доставляє ембріон до порожнини матки, де і відбувається імплантація. Вірогідність настання вагітності після однієї спроби - близько 15-20%.

Інсемінація може проводитися спермою чоловіка або спермою донора.

Показання для проведення ІІ спермою чоловіка з боку чоловіка: субфертільная сперма (слабка запліднююча здатність), еякуляторно-сексуальні розлади; з боку жінки - цервікальний чинник безпліддя, вагінізм.

Показання для проведення ІІ спермою донора з боку чоловіка - безпліддя, эякуляторно-сексуальні розлади, несприятливий медико-генетичний прогноз. Показання з боку жінки: відсутність статевого партнера.

Якщо використовується сперма чоловіка, то її центрифугують, обробляють в спеціальному середовищі, видаляють всі непотрібні шлаки. Це підвищує концентрацію активних сперматозоїдів. Донорська сперма використовується обов'язково після тривалої (не менше напівроку) кріоконсервації.

Процедура безболісна, сперма вводиться через шийку матки в порожнину матки за допомогою спеціального катетера.

Фахівці вважають, що окрім дотримання технології процесу, важливу роль грають психологічний настрій жінки і її готовність до вагітності. Протягом дня не рекомендуються активні фізичні навантаження.

Сперма вводиться в періовуляторний (фертильний) період 2-3 рази з інтервалом 1-2 дні.

Якщо у жінки достатній двофазний цикл, овуляція відбувається регулярно і в строк, то інсемінацію можна проводити в природному циклі. За наявності ендокринних порушень, що чинять вплив на процес овуляції, інсемінація проводиться на фоні гормональної стимулюючої терапії.


организация конференций, бронирование отелей снг