Паркінсонізм лікуватимуть препаратом із слини отруйної ящірки
Медицина: новини і огляди

Паркінсонізм лікуватимуть препаратом із слини отруйної ящірки

27 серпня 2010 року, 17:42

Ящірка Желатьє

Учені з Великобританії запропонували лікувати хворобу Паркінсона ліками, одержаними із слини отруйної ящірки, повідомляє Physorg. Клінічні дослідження препарату пройдуть у лікарні Університетського коледжу Лондона (University College London) під керівництвом невролога Тома Фолтіні (Tom Foltynie).

Ліки ексенатід представляють з себе синтетичну версію гормону, виявленого в слині ящірки жілатьє (Heloderma suspectum), яка належить до сімейства ядозубів. За дією ексенатід близький до пептидного гормону людини (глюкагоноподобному пептиду-1), який регулює вироблення інсуліну і метаболізм глюкози. У зв'язку з цим з 2005 року підшкірні ін'єкції препарату стали використовувати для контролю рівня цукру в крові при діабеті.

Проте пізніші дослідження показали, що ексенатід також здатний зупиняти процеси руйнування нервової тканини, які лежать в основі паркінсонізму. Зокрема, в ході експериментів на гризунах чотири незалежні групи учених з'ясували, що препарат взаємодіє з рецепторами нервових клітин і запобігає їх загибелі.

За словами Фолтіні, в першій фазі клінічних випробувань візьмуть участь 40 пацієнтів з паркінсонізмом. Учені сподіваються повторити результати, одержані в ході досліджень на тваринах.