Огрядні британці стали в 10 разів частіше робити операції на шлунку
Медицина: новини і огляди

Огрядні британці стали в 10 разів частіше робити операції на шлунку

27 серпня 2010 року, 15:03

Шлунок

Кількість операцій зі зменшення шлунку для боротьби з ожирінням, які виконуються у державних лікарнях Великобританії, з 2000 року збільшилася в 10 разів, повідомляє EurekAlert!.

До таких операцій відносять бандажування шлунку, вертикальну гастропластику, рукавну резекцію шлунку, обхідний шлунковий анастомоз і гастропластику з виключенням дванадцятипалої кишки. Всі вони направлені на зменшення об'єму шлунку, що приводить до відчуття насичення після вживання невеликих кількостей їжі. Останні дві з перерахованих методик крім цього знижують всмоктування живильних речовин.

Оскільки зниження ваги істотно знижує ризик передчасної смерті, частоту госпіталізацій і витрати на лікування, операції по зменшенню шлунку рекомендують у відсутність протипоказань всім пацієнтам з ожирінням, яким не допомогли інші методи лікування.

Проаналізувавши дані статистики, дослідники з Імперського коледжу Лондона виявили, що з 2000 по 2007 рік кількість подібних втручань, виконаних в клініках Національної системи охорони здоров'я, збільшилася більш ніж в 10 разів з 238 до 2543. Учені пов'язують це з підвищенням доступності операцій і інформованості про них населення.

Також зросла частка операцій, що виконуються лапароскопічно (через точкові розрізи в черевній стінці) – з 28 відсотків в 2000 році до 75 відсотків в 2007 році. При цьому рівень післяопераційних ускладнень істотно не змінився.