Щасливий шлюб захищає чоловіків від інсульту
Медицина: новини і огляди

Щасливий шлюб захищає чоловіків від інсульту

27.02.2010

Ізраїльські учені виявили, що у чоловіків, щасливих в шлюбі, понижений ризик смертельного інсульту.

Дослідники з Тель-авівського університету проаналізували дані 10 059 державних службовців чоловічої статі, які взяли участь в Ізраїльському дослідженні ішемічної хвороби серця в 1963 році. Середній вік учасників на той момент складав 49 років. Користуючись даними загсів і медичною документацією, учені з'ясували причини смерті добровольців, померлих до 1997 року, після чого в записі про смерть перестали включати код її причини.

Виявилось, що з чоловіків, які в 1963 році були самотні, протягом подальших 34 років від інсульту померло 8,4 відсотка. У одружених це число складало 7,1 відсотка. Після введення поправок на вік, соціоекономічний статус, розмір сім'ї, куріння, а також наявність ожиріння, гіпертонії, діабету і ІБС, різниця ризиків у одружених і самотніх чоловіків склала 64 відсотки.

У 1965 році учасників того ж дослідження попросили оцінити свій шлюб як дуже благополучний, досить благополучний, не особливо благополучний і неблагополучний. Користуючись цими даними, учені з'ясували, що у чоловіків, незадоволених шлюбом, ризик смертельного інсульту також на 64 відсотки вищий, ніж у щасливо одружених.

За словами автора дослідження професора Урі Голдбурта (Uri Goldbourt), він не чекав такої статистичної значущості щастя в шлюбі. Він також відзначив, що було б цікаво провести аналогічне дослідження серед жінок.