Шведські учені успішно випробували штучну рогівку
Медицина: новини і огляди

Шведські учені успішно випробували штучну рогівку

26 серпня 2010 року, 14:26

Рогівка

Учені з Швеції успішно випробували штучну рогівку, пересадивши її пацієнтам, що страждали втратою зору, повідомляє ВВС. Звіт про дослідження групи фахівців під керівництвом Мей Грифіт (May Griffith) з Лінчепінгського університету (Linkoping University) опублікований в журналі Science Translational Medicine.

Пошкодження рогівки щорічно призводять до втрати зору близько 10 мільйонів осіб у світі. Основним методом лікування таких захворювань є пересадка донорської рогівки. Проте у всьому світі спостерігається дефіцит донорських органів і тканин. У зв'язку з цим учені спробували розробити штучну тканину, яка зможе замінити пошкоджену рогову оболонку ока.

Грифіт і її колеги створили рогівку з синтетичного аналога соєдинительнотканного білка колагену, який синтезували генетично модифіковані дріжджі. Штучному колагену надали форму опукло-увігнутої лінзи, яку в нормі має рогівка людини.

В ході дослідження штучна рогівка була пересаджена 10 пацієнтам з вираженою втратою зору. При цьому пацієнтам не знадобилися імуно-препарати, які необхідні у разі пересадки донорської тканини. Через два роки після операції штучна рогівка покрилася власними клітинами зовнішньої оболонки ока пацієнтів.

За словами дослідників, у хворих також спостерігалося відновлення нервових закінчень і чутливості рогівки. При цьому у деяких учасників дослідження рогова оболонка відновилася швидше, ніж у хворих, що отримали донорську рогівку.