Причиною ранньої смерті староєгипетських жерців виявилася обжерливість
Медицина: новини і огляди

Причиною ранньої смерті староєгипетських жерців виявилася обжерливість

26.03.2010

Британські учені виявили, що причиною ранньої смерті староєгипетських жерців була атеросклерозне ураження артерій, що виникало через вживання висококалорійної їжі,яку приносили в дар богам.

Як з'ясували дослідники з Манчестерського університету, розшифрувавши ієрогліфічні написи на стінах староєгипетських храмів, в ході ритуалів, що здійснювалися тричі в день, перед статуями богів ставилися великі блюда смаженого м'яса і птиці, хліба і ємності з вином і пивом. Після закінчення церемонії жерці ділили їжу і напої між собою і відносили їх з храмів додому, щоб спожити разом з сім'єю.

Наслідки такої дієти були виявлені шляхом дослідження 22 мумій жерців за допомогою комп'ютерної томографії. З 16 мумій з артеріями, що достатньо збереглися, у дев'яти були виявлені ознаки атеросклерозу – кальциновані бляшки в стінках судин.

Передбачається, що в інших соціальних шарах староєгипетського суспільства це захворювання зустрічалося вкрай рідко, оскільки основну частину їх раціону складали крупи і овочі.

За словами професора Розалі Девід (Rosalie David), що брала участь в дослідженні, деякі з розшифрованих написів свідчать про те, що у ряді випадків нечесні жерці забирали жертовну їжу, не пропонуючи її заздалегідь богам.