Американські учені вивели мишей з людською печінкою
Медицина: новини і огляди

Американські учені вивели мишей з людською печінкою

25.02.2010

Американським ученим вдалося вивести мишей з печінкою, що складається з людських кліток. Такі тварини необхідні для вивчення захворювань цього органу і методів їх лікування.

Захворювання печінки, зокрема інфекційні, особливо складно вивчати в лабораторних умовах, оскільки більшість вражаючих її інфекцій специфічні для людини, тобто ними неможливо заразити лабораторних тварин. А використовувані для цих цілей культури людських кліток складні в обігу і не розмножуються на живильних середовищах.

Для отримання мишей з людською печінкою дослідники з каліфорнійського Інституту Салка вивели тварин із спочатку хворим органом, життєдіяльність якого підтримувалася лише постійним введенням препарату під назвою NBTC. При введенні таким мишам в печінку людських кліток і відміні NBTC власні клітки мишей поступово заміщалися введеними. У результаті печінка мишей ставала приблизно на 95 відсотків людською.

Щоб перевірити можливості такої моделі, дослідники ввели експериментальним тваринам віруси гепатитів B і C, до яких звичайні миші стійкі. Обидва віруси викликали захворювання у химерних тварин. Більш того, лікування традиційними людськими препаратами опинилося у таких мишей ефективним, що підтверджує успіх експерименту.

За словами керівника дослідження Карла-Дімітера Біссига (Karl-Dimiter Bissig), розробка може знайти широке застосування в доклінічних випробуваннях нових ліків для лікування захворювань печінки. Причому використання химерних мишей значно підвищить точність таких випробувань.