"Гормон голоду" виявився і "гормоном випивки"
Медицина: новини і огляди

"Гормон голоду" виявився і "гормоном випивки"

24.12.2009

Шведські учені виявили, що "гормон голоду" грелін підвищує схильність до прийому алкоголю.

Відкритий в 1999 році грелін виробляється в шлунку, підшлунковій залозі і гіпоталамусі. Попередні дослідження показали, що він бере участь у формуванні відчуття голоду, беручи участь в розвитку таких захворювань як ожиріння і нейрогенна анорексія.

Крім того, грелін стимулює вироблення гіпофізом соматотропіну ("гормону зростання"), покращує процеси навчання і запам'ятовування (тому, як відомо, вчитися краще на голодний шлунок), знижує тривалість сну, а також стимулює розвиток легенів у плода.

Дослідники з Гетеборгського університету вводили мишам грелін, після чого пропонували їм на вибір алкогольний напій або питну воду. В більшості випадків тварини віддали перевагу спиртному.

Коли перед таким же вибором ставили мишей, позбавлених рецепторів до греліну або що прийняли блокатор цих рецепторів, вони, навпаки, алкоголем не цікавилися.

На думку оглядача наукового інтернет-ресурсу Faculty of 1000 Biology Кента Берріджа (Kent Berridge) з Мічиганського університету, робота шведських учених може послужити поштовхом до розробки нових стратегій лікування алкоголізму.