Лікарі відновили британцю зір за допомогою стовбурових клітин
Медицина: новини і огляди

Лікарі відновили британцю зір за допомогою стовбурових клітин

22.12.2009

Лікарі відновили жителю Великобританії зір за допомогою стовбурових клітин. Звіт про проведене лікування опублікований в журналі Stem Cells.

38-річний Рассел Тернбулл (Russell Turnbull) втратив зір на одне око, коли намагався розняти бійку. Один з тих,хто бився, порснув в праве око чоловіку розчином аміаку. В результаті Тернбулл одержав опік рогівки, після якого на ній утворилися рубці.

В ході лікування хірурги видалили з лівого (здорового) ока пацієнта ділянка рогівки площею один квадратний міліметр, що містить стовбурові клітини. Потім шматочок тканини вирощували в лабораторії, збільшивши його розмір в 400 разів.

Після цього пошкоджена рогівка правого ока Тернбулла була замінена ділянкою здорової тканини. За словами пацієнта, операція пройшла успішно і повернула йому зір.

Всього даний метод, розроблений фахівцями Інституту з вивчення стовбурових клітин північного Сходу Англії (North East England Stem Cell Institute, NESCI), був використаний для лікування восьми пацієнтів, включаючи Тернбулла. Після операції гострота зору у п'яти пацієнтів покращала.

За словами хірурга NESCI Франсишку Фігейреду (Francisco Figueiredo), помутніння рогівки щорічно стає причиною втрати зору у восьми мільйонів чоловік в світі. Він додав, що перевага лікування стовбуровими клітинами полягає у відсутності необхідності тривалого прийому ліків і прискореної соціальної адаптації пацієнтів.
Распродажи детских игрушек в интернет магазине.