Ліки від прищів виявилися ефективними при ВІЛ-інфекції
Медицина: новини і огляди

Ліки від прищів виявилися ефективними при ВІЛ-інфекції

22.03.2010

Американські учені виявили, що антибіотик, що більше 30 років використовується для лікування акне (вугрового висипу), може підвищити ефективність лікування Віл-інфекції.

В даний час для лікування ВІЛ-інфікованих застосовується поєднання противірусних препаратів, відоме як високоактивна антиретровірусна терапія (ВААРТ, HAART). Ці препарати, що приймаються щодня впродовж всього життя, запобігають активації і розмноженню вірусу, проте не діють на ВІЛ, що "дрімає" в уражених Т-лімфоцитах. Таким чином, при перерві в лікуванні хвороба знов починає прогресувати.

Ідея застосувати при Віл-інфекції антибіотик міноциклін, що використовується при лікуванні акне, прийшла дослідникам з Університету Джонса Хопкінса після отримання даних про його протизапальну дію при ревматоїдному артриті, яке обумовлене впливом на Т-лімфоцити.

Експерименти на лабораторних тваринах та ізольованих культурах людських лімфоцитів показали, що міноциклін селективно пригнічує активацію і розмноження Т-лімфоцитів, перешкоджаючи таким чином виходу з них "дрімаючого" вірусу. При цьому імунній відповіді на інші інфекції препарат не перешкоджає.

ВІЛ і СНІД На думку дослідника Дженіс Клементс (Janice Clements), додавання міноцикліна до ВААРТ може значно підвищити його ефективність. Проте для включення його в схему лікування необхідно провести клінічні випробування на добровольцях.
разработка фирменного стиля диплом 10-ka.kiev.ua. . зипрекса цена