Регулярний прийом аспірину знижує вірогідність смерті від раку грудей
Медицина: новини і огляди

Регулярний прийом аспірину знижує вірогідність смерті від раку грудей

21.03.2010

Американські учені з'ясували, що регулярний прийом аспірину покращує показники виживаності у хворих, страждаючих раком молочної залози. Звіт про дослідження групи фахівців під керівництвом Мішель Холмс (Michelle Holmes) з Медичної школи Гарвардського університету (Harvard Medical School) опублікований в Journal of Clinical Oncology.

Дослідники вивчили дані 4164 пацієнток з різними стадіями раку грудей, у яких захворювання було виявлено в період з 1976 по 2002 рік. Потім учені порівняли інформацію про стан здоров'я хворих на 2006 рік з частотою прийому ацетилсаліцилової кислоти (аспірину), яка оцінювалася по кількості прийомів в тиждень.

За даними дослідження, 341 жінкf померла від раку грудей до червня 2006 року. Учені виявили чітку залежність між частотою прийому аспірину і ризиком смерті від онкологічного захворювання. Зокрема, вірогідність померти від раку молочної залози в групі пацієнток, що приймали ацетилсаліцилову кислоту один раз в тиждень, в 1,07 разу перевищувала аналогічний показник для жінок, що не одержували ліки. Для пацієнток тих, що приймали аспірин 2-5 і 6-7 разів на тиждень значення цього показника склало 0,29 і 0,36 відповідно, що свідчить про значне зниження ризику смерті.

Крім того, аналогічні дані дослідники одержали при оцінці частоти рецидивів захворювання. Вірогідність рецидиву в трьох вказаних групах хворих склала 0,91, 0,40 і 0,57 відповідно. Учені відзначили, що виявлені співвідношення не залежали від стадії онкологічного захворювання, індексу маси тіла пацієнток, настання у них менопаузи або стану естрогенових рецепторів.

На питання журналістів про причини виявленої тенденції, Холмс відповіла, що позитивний ефект ацетилсаліцилової кислоти легко пояснюється, якщо розглядати рак як запальне захворювання.