Вчені виявили генетичні причини суїциїдальної поведінки
Медицина: новини і огляди

Вчені виявили генетичні причини суїциїдальної поведінки

2.02.2010

Суїциїдальна поведінка обумовлена генетичними чинниками, повідомляє The Daily Telegraph. Такого висновку дійшла група дослідників під керівництвом Мартіна Колі (Martin Kohli), який є співробітником Інституту психіатрії суспільства Макса Планка (Max Planck Institute of Psychiatry) в Мюнхені (Германія), а також Інституту геноміки людини Джона Хассмана (John P. Hussman Institute for Human Genomics) в Майямі, США. Звіт про дослідження опублікований в журналі Archives of General Psychiatry.

Вчені спробували знайти генетичні чинники, що обумовлюють розвиток депресивного розладу і суїциїдальної поведінки. Для цього вони вивчали різні варіанти гену NTRK2, що кодує рецептор нейротрофічного чинника мозку - білка, який відповідає за формування і активність нервових клітин.

Дослідники проаналізували геном 394 пацієнтів з депресією, 113 з яких намагалися вчинити самогубство. Одержані дані вони порівняли із спадковою інформацією 366 здорових добровольців. Крім того, було проведене контрольне дослідження за участю 744 німців і 921 афро-амеріканців, з яких відповідно 152 і 119 чоловік здійснювали спроби суїциду.

Учені з'ясували, що носії трьох "небезпечних" мутацій гену NTRK2 намагалися вчинити самогубство в середньому в 4,5 раз частіше, ніж пацієнти, в геномі яких містилися нормальні варіанти цього гена. За словами авторів, результати дослідження підтверджують роль спадкових чинників у формуванні суїциїдальної поведінки.