Десятирічний британець виростить нову трахею у себе в грудях
Медицина: новини і огляди

Десятирічний британець виростить нову трахею у себе в грудях

19.03.2010

Першою дитиною, яка одержить трахею, вирощену з його власних стовбурових клітин, став хлопчик з Великобританії. Трансплантація була виконана фахівцями лондонської дитячої лікарні на Грейт Ормонд Стріт (Great Ormond Street Hospital).

Десятирічний пацієнт страждав природженим стенозом (звуженням) значної частини трахеї. Діаметр її просвіту при народженні хлопчика складав всього один міліметр. Дитині була проведена операція по розширенню трахеї, в ході якої хірурги вставили в орган металевий стент (трубку). Проте в листопаді 2009 року стент викликав поверхневу виразку слизової трахеї.

Під час підготовки до трансплантації британські медики узяли трахею від донора і очистили її від кліток, залишивши тільки сполучнотканинний каркас з колагену. Потім цей каркас був оброблений стовбуровими клітинами, узятими з кісткового мозку хлопчика.

Операція по пересадці трахеї тривала дев'ять годин. Лікарі сподіваються, що через місяць після трансплантації стовбурові клітини сформують зовнішню і внутрішню оболонки органу. Для цього хлопчику були призначені спеціальні ліки, які покликані стимулювати даний процес.

Двома роками раніше аналогічна операція була виконана 30-річній іспанці. Проте іспанські лікарі виростили оболонки трахеї із стовбурових клітин в лабораторії і лише після цього виконали трансплантацію органу.