Лікування очних хворіб виявилося ефективною профілактикою хвороби Альцгеймера
Медицина: новини і огляди

Лікування очних хворіб виявилося ефективною профілактикою хвороби Альцгеймера

19.02.2010

Американські учені виявили, що не вилікувані розлади зору в літньому віці істотно підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Дослідники з Університету Мічігану проаналізували дані 625 чоловік за період з 1992 по 2005 рік про захворюваність сенильною деменцією і порушеннями зору, одержані в ході загальнонаціонального дослідження взаємозв'язку здоров'я і виходу на пенсію на базі Центрів медичного страхування Medicare і Medicaid.

Виявилось, що серед учасників дослідження, у яких розвинулася хвороба Альцгеймера, спочатку лише у 10 відсотків був нормальний зір. Серед тих, що зберегли інтелектуальні здібності цей показник склав 30 відсотків.

При цьому, як показало дослідження, єдиний візит літньої людини з поганим зором до офтальмолога для обстеження і отримання рекомендацій знижує вірогідність захворювання деменцією на 64 відсотки. Зокрема, достовірно зменшувало ризик хвороби Альцгеймера лікування таких захворювань очей як катаракта, глаукома і різні ретинопатії.

На підставі результатів роботи керівник дослідження Мері Роджерс (Mary Rogers) порекомендувала приділяти більшу увагу порушенням зору у літніх людей. Актуальність цього підтверджується тим фактом, що лише 11 відсотків американців мають уявлення про те, що такі серйозні захворювання очей як глаукома і діабетична ретинопатія на ранніх стадіях ніяк не виявляється, у зв'язку з чим необхідно здійснювати профілактичні обстеження у офтальмолога.