Здатність моргати повернуть за допомогою штучного м'яза
Медицина: новини і огляди

Здатність моргати повернуть за допомогою штучного м'яза

19.01.2010

Американські хірурги розробили новий пристрій для лікування хворих з порушеннями моргання. Дослідження провела група фахівців Медичного центру Каліфорнійського університету в Девісі (UC Davis Medical Center) під керівництвом Тревіса Толлефсона (Travis Tollefson). Звіт про їх роботу опублікований в журналі Archives of Facial Plastic Surgery.

Порушення процесу моргання зустрічаються при різних ураженнях лицьових нервів і того м'яза, який піднімає верхню повіку. Постійний параліч цього м'яза, зокрема можуть викликати травми, інсульти, пухлини, неврологічні захворювання.

Щоб змоделювати процес моргання на трупах, хірурги імплантували у повіки померлих струни, виготовлені із сполучної тканини або волокон політетрафторетилену (тефлону). Одним кінцем струни були прикріплені до очної ямки, а іншим - до штучного м'яза. Цей пристрій імплантувався в поглиблення скроневої кістки.

Штучний м'яз складається з трьох шарів акрилу або силікону, між якими знаходиться графітове мастило. Електричні імпульси викликають зсув шарів, забезпечуючи скорочення м'яза. В результаті струни в повіках натягаються, і око закривається.

Для пацієнтів з одностороннім паралічем м'язів дослідники запропонували використовувати сенсор, який уловлює електричні імпульси при закритті здорового ока, дякуючи чому досягається синхронне закриття повік. При двосторонній поразці можуть бути використані пристрої, аналогічні електронним приводам ритму.

Толлефсон відзначив, що описані експерименти на трупах і тваринах - це перший етап використання штучних м'язів в різних біологічних системах.