Для зберігання "зацукрованих" вакцин не потрібні холодильники
Медицина: новини і огляди

Для зберігання "зацукрованих" вакцин не потрібні холодильники

18.02.2010

Вчені з Великобританії розробили технологію консервації вакцин, яка дозволяє зберігати ці препарати без використання холодильної техніки. Звіт про розробку групи фахівців під керівництвом Меттью Коттінгема (Matthew Cottingham) з Оксфордського університету (Oxford University) опублікований в журналі Science Translational Medicine.

Щоб створити препарати, що зберігають ефективність при високих температурах, дослідники використовували дві вакцини на основі аденовірусів і поксвірусів, які вважаються одними з найвимогливіших до умов зберігання. До цих вакцин учені додали два види дісахаридів - трегалозу і сахарозу.

Одержані розчини висушували на звичайному мембранному фільтрі. Після висихання сахариди утворили на фільтрі тонку плівку, яка захищала вакцини від руйнування під впливом зовнішнього середовища. У такому стані препарати зберігали свою ефективність протягом чотирьох місяців при температурі 45 градусів Цельсія, а при температурі 37 градусів - протягом року.

Щоб приготувати висушену вакцину до використання, досить змочити фільтр з препаратом водою. Коттінгем відзначив, що такі фільтри можна буде зберігати в спеціальних пластикових контейнерах, сумісних з шприцами. Рідкий розчин з шприца вводиться в контейнер, після чого готова до застосування вакцина набирається назад в шприц.

За словами одного з авторів дослідження Адріана Хілла (Adrian Hill), необхідність транспортування і зберігання вакцин при низьких температурах значно збільшує їх вартість. Він додав, що завдяки новій розробці, програми вакцинації населення країн Південно-східної Азії і Африки стануть доступнішими і охоплять більше число учасників.