Новий чіп допоможе чоловікам з'ясувати якість своєї сперми
Медицина: новини і огляди

Новий чіп допоможе чоловікам з'ясувати якість своєї сперми

17.02.2010

Голландські учені розробили чіп, призначений для підрахунку концентрації сперматозоїдів в сім'яній рідині. Їх розробка може використовуватися в портативних діагностичних пристроях для самостійного застосування в домашніх умовах.

Концентрація сперми є одним з найважливіших показників чоловічої фертильності (здатності до зачаття). Аналіз цього показника обов'язково виконується на першому етапі діагностики чоловічого безпліддя. В даний час такі аналізи виконуються лише в спеціалізованих лабораторіях, причому для задовільної точності результатів їх необхідно повторити від двох до п'яти разів.

Тест-система для самостійного застосування дозволила б заощадити час і кошти, підвищивши при цьому точність діагностики. До того ж чоловіку не довелося б здавати сперму в клініці, що зв'язано з очевидним психологічним дискомфортом.

Дослідники з Інституту нанотехнологій MESA+ при Університеті Твенті розробили інтегральну схему, здатну робити підрахунок сперматозоїдів з високою точністю. Принцип його роботи полягає в тому, що сперматозоїди пропускаються через мікроскопічний канал з рідиною, над яким розташовані електроди. У момент проходження статевої клітки під цими електродами опір між ними міняється, що реєструється датчиком.

Проведені експерименти показали, що чіп здатний відрізняти сперматозоїдів від інших мікроскопічних тіл, тобто при підрахунку враховуються тільки ці клітини. Звіт про дослідження буде опублікований в одному з найближчих випусків журналу Lab on а Chip.

В даний час розробники під керівництвом Луса Сегерінка (Loes Segerink) вивчають можливість застосування методики для аналізу двох інших ключових показників сперми: форми і рухливості сперматозоїдів.