Мозок повністю паралізованого пацієнта підключили до синтезатора звуків
Медицина: новини і огляди

Мозок повністю паралізованого пацієнта підключили до синтезатора звуків

16.12.2009

Повністю паралізований американець навчився "вимовляти" деякі голосні завдяки синтезатору звуків, підключеному до електродів в мовному центрі головного мозку. Нову методику, яка дозволяє паралізованим спілкуватися, упровадили фахівці університету (Boston University), Бостона, під керівництвом Френка Гюнтера (Frank Guenther). Звіт про їх дослідження опублікований в журналі PloS One.

26-річний Ерік Ремсі (Eric Ramsey) впав в стан псевдокоми в результаті пошкодження стовбура мозку, яке він одержав близько 10 років тому. Не дивлячись на повний параліч, свідомість пацієнта збережена.

Дослідникам вдалося виявити патерни активності нейронів мовного центру мозку, які відповідають певним голосним звукам. Імплантувавши електроди в область мозку Ремсі, яка відповідає за рухи голосових зв'язок і мови, учені змогли перетворити активність нейронів в різні звуки. Після декількох місяців тренування пацієнт зміг відтворювати три голосні з точністю до 70 відсотків.

Гюнтер заявив, що протягом 3-5 років дослідники планують створити пристрій, який реєструватиме активність значно більшого числа нейронів і зможе розпізнавати приголосні звуки.

Крім того, дослідники спробують зробити пристрій портативним, щоб пацієнти змогли навчатися роботі з ним в домашніх умовах. Гюнтер відзначив, що дві особи, яких зацікавила імплантація таких пристроїв, вже зв'язалися з його командою.