Британцям почали пересаджувати “реанімовані” легені
Медицина: новини і огляди

Британцям почали пересаджувати “реанімовані” легені

16.12.2009

Дослідники з британського Університету Ньюкасла провели першу операцію по пересадці легенів, відновлених до прийнятного для трансплантації стану в лабораторних умовах.

Першим пацієнтом, що одержав такий орган, став 24-річний чоловік, який страждав на муковісцидоз. Молода людина добре перенесла операцію і була виписана з лікарні в кінці листопада.

Для пересадки використовувалися легені, які були визнані непридатними для трансплантації. Після витягання з тіла донора орган помістили в спеціальну камеру, в якій підтримувалися оптимальна температура і вологість, і підключили до апарату штучного кровообігу.

Протягом тривалого часу тканини органу насичувалдися киснем, живильними речовинами і з'єднаннями, стимулюючими поділ клітин. Це дозволило відновити газообмінну функцію органу до прийнятного для пересадки показника. За оцінками дослідників, відновлені легені не тільки не поступалися, але навіть перевершували за якістю більшість органів, які доводиться використовувати трансплантологам.

Гострий дефіцит придатних для трансплантації легенів пояснюється тим, що їх тканини швидко руйнуються після смерті в результаті запальних реакцій і пошкоджень, одержаних в ході реанімаційних заходів.

За словами керівника дослідження Ендрю Фішера (Andrew Fisher), застосування нової методики дозволить в майбутньому подвоїти число пересадок легенів у Великобританії.

За даними британських хірургів, протягом минулого року в країні було проведено близько 140 пересадок легенів. Це удвічі менше числа британських пацієнтів, яким необхідна така операція.