Дослідження за участю 100 тисяч вагітних визнали дуже дорогим
Медицина: новини і огляди

Дослідження за участю 100 тисяч вагітних визнали дуже дорогим

16.02.2010

Американські учені намагаються скоротити вартість багаторічного дослідження, до участі в якому планується привернути в цілому 100 тисяч вагітних жінок. Організатори дослідження планують спостерігати за станом здоров'я народжених учасницями дітей протягом 21 року.

Національний проект по вивченню здоров'я дітей (National Children’s Study) був схвалений конгресом в США в 2000 році, його реалізація почалася в січні минулого року. До участі в дослідження планується залучити вагітних жінок з різних етнічних і соціальних груп, що проживають в 105 округах на всій території США.

В процесі спостереження планується зібрати зразки крові, слини, сечі і волосся жінок, їх дітей і партнерів, зразки плаценти, грудного молока, проби пилу і водопровідної води з їх жител і так далі. Всі ці матеріали будуть направлені на тривале зберігання в лабораторії провідних наукових центрів США.

Результати вивчення зібраних зразків будуть зіставлені з даними багаторічних спостережень за здоров'ям дітей, що беруть участь в дослідженні. Обробка і аналіз цієї інформації дозволить з високою точністю визначити роль спадковості і зовнішнього середовища в розвитку ряду важких захворювань, причини яких в даний час залишаються невідомими, наприклад – аутизму.

Первинний бюджет проекту складав 3,1 мільярдів доларів, проте протягом останнього року з'ясувалося, що цю суму потрібно буде збільшити більш ніж удвічі – до 6,7 мільярдів.

За словами організаторів, пошук достатньої кількості відповідних для включення в дослідження жінок виявився більш трудомісткішим і дорогим завданням, чим передбачалося раніше. Зокрема, недостатньо ефективними опинилися такі способи вербування добровольців як поквартирні обходи або зовнішня реклама у включених в дослідження місцевостях.

До кінця минулого року до дослідження були залучені всього декілька сотень вагітних жінок в 37 населених пунктах США. Після цього включення нових регіонів в проект було припинено. Організаторам було запропоновано переглянути план фінансування проекту в цілях скороченнях планованих витрат. Крім того, ученим пропонується вирішити ряд важливих етичних питань. В першу чергу йдеться процедурі сповіщення учасниць дослідження про ризики для здоров'я дітей, виявлених генетичними і токсикологічними тестами.