Вчені підтвердили ефективність препарату з конопель при раку
Медицина: новини і огляди

Вчені підтвердили ефективність препарату з конопель при раку

15.12.2009

Шотландські учені переконалися, що знеболююче на основі екстракту конопель знижує болі в онкохворих на 30 відсотків.

Дослідники з Едінбурзького університету випробували препарат у формі аерозолю для рота на 177 пацієнтах із злоякісними новоутвореннями. Таке застосування екстракту конопель понизило больові відчуття у хворих, яким не допомагали анальгетики типу морфіну та інші препарати, в середньому на 30 відсотків.

Результати випробувань опубліковані в Journal of Pain and Symptom Management.

За словами творців аерозолю, екстракт виготовлений так, щоб в терапевтичних дозах не має психотропного ефекту, властивого марихуані. Проте, його знеболююча дія досягається за рахунок тих же самих механізмів – стимуляція каннабіноїдних рецепторів зменшує потік больових імпульсів до відповідних центрів мозку.

Професор Едінбурзького університету Мері Феллон (Marie Fallon) прокоментувала результати роботи так: "Призначення цих препаратів [екстракту конопель] може принести велику користь в лікуванні сильного болю, проте при цьому важливо розуміти відмінність між їх медичним застосуванням і вживанням для розваги".

Аерозолі екстрактів конопель схвалені до застосування за різними свідченнями більш ніж в 20 країнах світу. Недавно американські учені підтвердили, що такі препарати ефективно пригнічують симптоми розсіяного склерозу.