Медична планета


Знайдена нова генетична причина старечого недоумства

 

15. 04. 2010

 

Изображение с сайта local.yodle.comАмериканські вчені знайшли нову генетичну причину розвитку хвороби Альцгеймера, повідомляє WebMD. Дослідження було проведено групою фахівців під керівництвом Маргарет Періцек-Венс (Margaret Pericak-Vance) з Університету Маямі (University of Miami). Результати їх роботи були представлені на 62-й щорічної конференції Американської академії неврології (American Academy of Neurology).

 

Дослідники проаналізували спадкову інформацію 2269 пацієнтів, які страждали на хворобу Альцгеймера, а також 3107 чоловік, у яких це захворювання не було виявлено.

 

Оцінивши отримані дані, вчені з'ясували, що ген MTHFD1L, розташований на шостій хромосомі, зустрічався у дев'яти відсотків хворих і лише у п'яти відсотків здорових учасників дослідження.

 

Періцек-Венс відзначила, що цей ген бере участь в регуляції утворення незамінної амінокислоти гомоцистеїну. Вона додала, що високий рівень гомоцистеїну в організмі є одним з чинників ризику розвитку хвороби Альцгеймера.

 

За словами співробітниці Університету Маямі, в ході попередніх досліджень була доведена роль гена MTHFD1L у розвитку ішемічної хвороби серця (ІБС). Учені висловили надію, що результати нового дослідження дозволять уточнити вплив гомоцистеїну на стан судин, ураження яких приводить до розвитку хвороби Альцгеймера і ІБС.

 

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в світі налічується близько 18 мільйонів чоловік, страждаючих хворобою Альцгеймера. За оцінками експертів організації, до 2025 року їх число збільшиться до 34 мільйонів.


return_links(); ?>