Медична планета


Американці виявили нову генетичну причину облисіння

 

15.04.2010

 

Алопеция. Изображение с сайта wikimedia.orgАмериканські вчені виявили генетичні механізми розвитку спадкової форми облисіння, повідомляє Science Daily. Звіт про роботу групи фахівців під керівництвом Анжели Крістіано (Angela M. Christiano) з Колумбійського університету (Columbia University) в Нью-Йорку опублікований в журналі Nature.

 

Дослідники проаналізували спадкову інформацію представників декількох сімей з Пакистану та Італії. Деякі члени цих сімей страждали спадковим гіпотріхозом - захворюванням, що приводить до втрати волосся в результаті зменшення волосяних цибулин, яке звичайно виявляється ще в дитячому віці.

 

В ході обстеження у членів трьох сімей вчені виявили однакову мутацію гена APCDD1, розташованого на 18-й хромосомі. Попередні дослідження цього гена показали, що він впливає на розвиток інших форм облисіння, зокрема осередкової і андрогенної алопеції.

 

Група Крістіано з'ясувала, що мутація вказаного гена блокує синтез білків сигнального шляху Wnt, які беруть участь в багатьох процесах формування і розвитку органів і тканин. Дослідження на мишах показали, що цей сигнальний шлях регулює процеси зростання і випадання волосся у тварин. Проте наявність аналогічних механізмів регуляції у людей автори нового дослідження показали вперше.

 

Крістіано відзначила, що існуючі ліки від облисіння є гормонами, які мають небажані побічні ефекти. Вона виразила надію, що результати нового дослідження дозволять розробити негормональні препарати, що запобігають втраті волосся за допомогою регуляції сигнального шляху Wnt.


return_links(); ?>