У розвитку ожиріння у британських дошкільників звинуватили бабусь і дідусів
Медицина: новини і огляди

У розвитку ожиріння у британських дошкільників звинуватили бабусь і дідусів

15.03.2010

Британські дошкільнята, виховувані бабусями і дідусями, які мають надмірну вагу частіше за інших однолітків. Такого висновку дійшла група учених з Університетського коледжу Лондону (University College London) під керівництвом професора Кетрін Ло (Catherine Law). Звіт про їх дослідженню опублікований в International Journal of Obesity.

Дослідники проаналізували дані про 12 тисяч британців у віці від дев'яти місяців до трьох років. В ході дослідження було встановлено, що діти, яких виховують тільки бабуся і дідусь, мають надмірну вагу на 34 відсотки частіше, ніж їх однолітки, які відвідують дошкільні установи або виховувані нянею. Для дітей, яких віддають на виховання бабусям і дідусям лише на якийсь час, цей показник склав 15 відсотків.

Крім того, учені з'ясували, що виявлена залежність виявляється в основному в забезпечених сім'ях, зокрема в тих, де мати має вчений ступінь, спеціальність, працює на адміністративній посаді або проживає разом з чоловіком.

Професор Ло заявила, що дослідники не ставили завдання з'ясувати причини взаємозв'язку між надмірною вагою дитини і участю бабусь і дідусів в його вихованні. Вона припустила, що цими причинами є недолік фізичної активності і потурання капризам дітей.

Представник Міністерства охорони здоров'я Великобританії відзначив, що згідно з останніми даними, показник поширеності ожиріння серед британських дітей вперше знизився до рівня 2001 роки. Співробітник міністерства підкреслив, що, не дивлячись на цю тенденцію, загальний рівень ожиріння в країні дуже високий.

За даними британської Національної служби охорони здоров'я, зайву вагу мають 57 відсотків чоловіків і 67 відсотків жінок. Майже кожен четвертий дорослий британець страждає ожирінням.