Ранню діагностику хвороби Альцгеймера проводитимуть по очах
Медицина: новини і огляди

Ранню діагностику хвороби Альцгеймера проводитимуть по очах

15.01.2010

Дослідники з Великобританії знайшли новий спосіб ранньої діагностики неврологічних захворювань, зокрема хвороби Альцгеймера. Методика була розроблена групою учених під керівництвом професора Франчески Кордейро (Francesca Cordeiro) з Інституту офтальмології при Університетському коледжі Лондона (UCL Institute of Ophthalmology). Звіт про їх дослідження опублікований в журналі Cell Death and Disease.

Дослідники припустили, що хвороби, обумовлені загибеллю клітин мозку, супроводжуються аналогічними процесами в сітківці ока.Новий метод діагностики заснований на виявленні клітин нервових вузлів сітківки, що знаходяться на різних стадіях вмирання. Особливість методики полягає в тому, що кількість цих клітин вимірюється в режимі реального часу.

Для маркіровки гинучих нейронів учені використовували флюоресцентні речовини. Кількість помічених клітин дослідники визначали за допомогою конфокальної лазерної мікроскопії сітківки. Даний вид мікроскопії дозволяє досліджувати тканини на клітинному рівні безпосередньо в процесі їх життєдіяльності, а також оцінювати активність кліток.

За словами авторів дослідження, новий метод можна застосовувати для діагностики розладів, обумовлених загибеллю клітин мозку, зокрема хвороб Альцгеймера, Гентінгтона, Паркінсона. Крім того, метод може виявитися корисним при діагностиці глаукоми. Учені відзначили, що перевагами методики є її низька вартість, а також безболісність і безпека застосування.

Перше дослідження нового методу діагностики було проведено на лабораторних тваринах. Проте професор Кордейро заявила, що випробування методики за участю пацієнтів будуть початі вже в 2010 році.