Розроблений портативний прилад для діагностики раку по крові
Медицина: новини і огляди

Розроблений портативний прилад для діагностики раку по крові

14.12.2009

Американські вчені розробили прилад, здатний знаходити біомаркери раку в зразках цілісної крові. Звіт про розробку Марка Ріда (Mark Reed), Гарольда Ходжкінсона (Harold Hodgkinson) і Тарека Фамі (Tarek Fahmy) з Йельського університету (Yale University) опублікований в журналі Nature Nanotechnology.

Для нового приладу дослідники використовували сенсори, створені із застосуванням нанотехнологій. Наносенсори використовувалися для виявлення різних маркерів і раніше, проте для цього була потрібна складна підготовка досліджуваних зразків. За словами Ріда, з їх допомогою ученим вперше вдалося досліджувати цілісну кров, наявність білків та іонів у її складі.

Новий пристрій працює як фільтр, уловлюючи специфічні для раку антигени і пропускаючи кров далі. Накопичуючи антигени на спеціальному чіпі, прилад може виявити їх в дуже малих концентраціях (близько декількох пікограмм на міллілітр крові).

Прилади, які використовуються для діагностики раку в даний час, не тільки менш точні, але через складнощі у підготовці вимагають значно більше часу для дослідження. Зокрема, проведення одного аналізу може займати декілька днів. Пристрій, розроблений фахівцями Йельського університету, дозволяє виявити біомаркери без попередньої підготовки досліджуваних зразків протягом декількох хвилин.

В ході випробувань, розробники використовували дослідний зразок пристрою для виявлення в зразках крові двох антигенів, один з яких був специфічний для раку простати, а другий - для раку молочної залози.

Рід відзначив, що новий прилад є портативним пристроєм, який може одночасно використовуватися для виявлення широкого спектру антигенів. За його словами, це дозволить діагностувати безліч захворювань: від злоякісних пухлин до хвороб серцево-судинної системи.