В Африці провалилися масштабні випробування гелю для захисту від ВІЛ
Медицина: новини і огляди

В Африці провалилися масштабні випробування гелю для захисту від ВІЛ

14.12.2009

Некомерційне об'єднання 16 дослідницьких інститутів Microbicides Development Programme повідомило про провал масштабних випробувань вагінального гелю для профілактики ВіЛ-інфекції.

Протимікробний гель під назвою PRO 2000 був розроблений в рамках боротьби з розповсюдженням ВІЛ в Африці. Досвід останніх років показав, що реклами і роздачі презервативів для цього недостатньо, оскільки багато африканських чоловіків вважають за краще ними не користуватися. Ефективний проти ВІЛ протимікробний гель, який жінка може використовувати сама, допоміг би справитися з цією ситуацією.

Попереднє випробування гелю на невеликому числі добровольців показало, що PRO 2000 здатний понизити ризик зараження приблизно на 30 відсотків. Проте великомасштабні дослідження за участю 9 385 жінок з чотирьох африканських країн не підтвердило ці результати – ризики зараження при використанні гелю і плацебо статистично значущо не розрізнялися. Всіх учасниць випробувань крім гелю забезпечували безкоштовними презервативами і консультаціями на тему безпечного сексу.

За словами керівника випробувань Шини Маккормак (Sheena McCormack), результати, що розчаровують, свідчать лише про те, що достовірну інформацію про ефективність нового препарату можна одержати тільки у великомасштабних дослідженнях.

Спроби створити вагінальні гель, плівку або губку, що знищують ВІЛ до попадання в кровотік, ведуться достатньо давно. Ще в 2003 році, вважаючи цей напрям досліджень достатньо перспективним, фонд Біла і Мелінди Гейтс почав їх фінансування. Проте засоби задовільної ефективності розробити поки не вдалося, а в 2007 році випробування гелю Ushercell, розробленого американською компанією Polydex, довелося скрутити достроково – виявилось, що він підвищує ризик зараження, замість того, щоб знижувати його.
ebay промокод https://vk.com/kuponebay . Search who is calling you caller index