Медична планета


Австралійці спростували негативний вплив відеоігор на сон підлітків

 

14.04.2010

 

Изображение с сайта chud.comАвстралійські вчені з'ясували, що відеоігри перед сном не заважають підліткам засинати, повідомляє ВВС. Дослідження провели співробітники Університету Фліндерса (Flinders University) в Аделаїді під керівництвом Майкла Гредісара (Michael Gradisar) .Звіт про їх роботу опублікований в Journal of Clinical Sleep Medicine.

 

Для участі в експерименті запросили 13 австралійців у віці від 14 до 18 років, у яких не було виявлено проблем зі сном. В ході першої частини дослідження підлітки протягом 50 хвилин перед сном грали в Call of Duty 4: Modern Warfare, в якій гравець виступає в ролі учасника сучасного військового конфлікту. Через тиждень після першого етапу тим, хто проходив випробування перед сном показали документальний фільм про життя пінгвінів.

 

Троє підлітків заснули під час трансляції фільму, тоді як під час гри всі учасники дослідження не спали. Середній час, який знадобився добровольцям, щоб заснути після відеогри, склав 7,5 хвилини. Після перегляду фільму підлітки заснули в середньому на чотири хвилини раніше.

 

Оцінивши частоту серцебиття під час сну тих, хто проходив випробування, дослідники також з'ясували, що відеоігри не впливали на час фізіологічного пробудження. Крім того, вчені спростували результати попередніх досліджень, встановивши, що ігри не здійснювали впливу на тривалість швидкої і повільної фаз сну.

 

За словами Гредісара, дослідників здивувало те, що час засипання після перегляду фільму та відеоігор відрізнявся трохи. "Ми навмисно вибрали дуже спокійний фільм, щоб створити найбільш контрастні умови для агресивної гри", - повідомив він.

 

Учені визнали, що учасники дослідження грали перед сном всього лише 50 хвилин, тоді як звичайні підлітки витрачають значно більше часу на відеоігри. Гредісар не виключив, що із збільшенням тривалості гри виросте і її вплив на психологічний стан гравців, що може вплинути на їх сон.


return_links(); ?>