Медична планета


Ризик смерті від інфаркту залежить від кількості зубів

13. 04. 2010

 

Фото с сайта leadingdentistry.comШведські учені виявили, що при втраті зубів підвищується ризик смерті від ішемічної хвороби серця (ІБС), однією з найбільш небезпечних форм якої є інфаркт міокарду. Як з'ясувалося, чим менше зубів залишилося у людини, тим вищий ризик, повідомляє AFP.

 

Проведені раніше дослідження виявили підвищення частоти виникнення серцево-судинних захворювань при захворюваннях порожнини рота, проте прямий зв'язок між числом зубів і ризиком смерті від ІБС показаний вперше.

 

Учені з Каролінського інституту протягом 12 років спостерігали за 7674 людьми, більшість з яких страждала на захворювання періодонта – тканин, що прилягає до зуба і утримує його в лунці. За час дослідження 629 його учасників померли, з них 299 – від хвороб серця.

 

Аналіз одержаних даних показав, що у людей з 10 власними зубами і менш ризик смерті від ІБС в сім разів вищий, ніж у людей того ж віку і статі, що має більше 25 зубів.

 

Як пояснив результати роботи керівник дослідження Андерс Холмлунд (Anders Holmlund), число зубів, які  залишилися, виявилося надійним інтегральним показником того, скільки запальних захворювань порожнини рота (які є чинником ризику ІБС) людина перенесла за своє життя


return_links(); ?>