Медична планетаНадмірна стурбованість батьків погіршує стан дітей з діабетом

13.04. 2010

 

Фото с сайта megahowto.comНорвезькі учені виявили, що надмірна заклопотаність батьків погіршує стан дітей з інсулінозалежним цукровим діабетом, повідомляє The Daily Telegraph.

 

У дослідженні, проведеному співробітниками Бергенського університетського коледжу, взяли участь 200 батьків 115 дітей у віці від 1 до 15 років з цукровим діабетом 1 типу. Як з'ясувалося, у дітей, батьки яких демонстрували високий рівень емоційної напруги, частіше спостерігається підвищений вміст глюкози в крові, що свідчить про недостатній контроль захворювання.

 

Як з'ясували учені, така залежність пов'язана із страхом батьків викликати у дитини гіпоглікемію – небезпечне для життя зниження рівня глюкози в крові, що виникає при передозуванні інсуліну. При дотриманні прописаних лікарем режиму призначення і дозування препарату, а також мінімальному спостереженні за дитиною після ін'єкції (ознаки гіпоглікемії при передозуванні спостерігаються швидко) небезпека цього ускладнення невелика.

 

В той же час недостатнє зниження рівня глюкози прискорює діабетичне ураження судин, що може обернутися інсультом, нирковою недостатністю, сліпотою, гангреною кінцівок і іншими важкими ускладненнями діабету.

 

Страх викликати у дитини гіпоглікемію призводить до того, що надмірно недовірливі батьки самовільно знижують дозу препарату, погіршуючи стан і прогноз хворих дітей, виявили дослідники. За їх даними, жінки недодають дітям інсулін частіше, ніж чоловіки.

 

На підставі отриманих результатів керівник дослідження Ганні Хаугстведт (Anne Haughstvedt) заявила про необхідність забезпечити батькам дітей з діабетом доступ до профільної психологічної допомоги.


return_links(); ?>