Медична планетаВживання дівчатами алкоголю підвищує ризик мастопатії

 

13. 04. 2010

 

Фото с сайта hogrockcafe.comАмериканські учені виявили, що вживання алкоголю значно підвищує ризик розвитку доброякісних захворювань грудей, зокрема мастопатії, у дівчат і молодих жінок, повідомляє PhysOrg.

 

Дослідники з Вашингтонського і Гарвардського університетів з 1996 по 2007 рік проводили регулярні опитування 6899 дівчат зі всіх 50 штатів країни. Питання, що ставляться, стосувалися споживання алкоголю і діагностики мастопатії і схожих з нею доброякісних уражень грудних залоз. На момент початку дослідження вік його учасниць складав від 9 до 15 років.

 

Отримані дані показали, що ризик розвитку мастопатії знаходиться в прямій залежності від об'ємів споживання спиртного. Серед учасниць дослідження, що вживали алкоголь від 6 до 7 днів в тиждень, доброякісні захворювання грудних залоз спостерігалися в 5,5 разу частіше, ніж у тих, хто випивав не частіше, ніж один раз на тиждень. При частоті вживання спиртного від 3 до 5 разів на тиждень цей ризик підвищувався приблизно в три рази.

 

В цілому, учасниці дослідження, яким поставили діагноз мастопатії, вживали алкоголь частіше, випивали за один раз і в середньому за день більшу його кількість, і були більш схильні до надмірного споживання спиртного і запоям, ніж їх однолітки із здоровими грудьми.

 

Що сприяє розвитку раку грудей?

 

Як відзначив один з дослідників Грехем Колдітц (Graham Colditz), оскільки мастопатія створює сприятливі умови для розвитку раку грудей, обмеження споживання алкоголю в юному віці є невід'ємною частиною профілактики цього поширеного онкологічного захворювання.


return_links(); ?>