Хлопчики частіше за дівчаток схильні до вживання кофеїну
Медицина: новини і огляди

Хлопчики частіше за дівчаток схильні до вживання кофеїну

13.01.2010

Американські учені з'ясували, що підлітки чоловічої статі значно більш схильні до вживання кофєїновмісних продуктів, ніж їх ровесниці. Попередні результати наступного етапу дослідження показують, що це пов'язано із статевими відмінностями в чутливості до кофеїну.

Нейробіологи з Університету Буффало вирішили вивчити дію кофеїну на організм підлітків, оскільки останнім часом асортимент продуктів, що містять його, і, отже, рівень споживання, значно зросли. В той же час ефекти, особливо довгострокові, прийому цієї речовини у дітей і підлітків залишаються практично невивченими.

В ході одного з експериментів дослідники запропонували добровольцям у віці від 12 до 17 років вигравати кофєїновмісні напої за допомогою комп'ютерної гри, щоб оцінити їх прагнення одержати цей продукт. Після введення поправок на такі значущі чинники, як звичка до вживання кофеїну, відчуття спраги під час експерименту, нудьгу та інші, виявилось, що хлопчики набагато сильніше прагнуть одержати напій, ніж дівчатка.

Попередні результати дослідження фізіологічних ефектів кофеїну також свідчать про статеві відмінності – хлопчики виявилися чутливішими до дії кофеїну, ніж дівчатка. Проте повний аналіз одержаних даних поки не завершений.

На думку вчених, такі відмінності можуть бути пов'язані з впливом статевих гормонів на метаболізм кофеїну, проте переконливих даних, які б підтверджували або спростували цю точку зору, не одержано.

Керівник дослідження Дженніфер Темпл (Jennifer Temple) і Аарон Люббе (Aaron Luebbe), що вивчав ефекти кофеїну у школярів в Університеті Міссісіпі, в цілому зійшлися в думці, що епізодичний прийом кофеїну не представляє загрози для здоров'я підлітків, проте регулярне вживання не рекомендується ні хлопчикам, ні дівчаткам.