Їстівне листя овочів запобігає раку легенів у курців
Медицина: новини і огляди

Їстівне листя овочів запобігає раку легенів у курців

13.01.2010

Американські учені виявили, що фолієвая кислота і її похідні (вітамін B9), такі, що містяться в їстівному зеленому листі овочів (бадиллю) і входять до складу вітамінних препаратів, запобігають розвитку раку легенів у курців на генному рівні.

У дослідженні, що проводилося з 2001 року за підтримкою Національного інституту раку, взяли участь більше 1,1 тисяч курців, з них 75 відсотків – жінки. Всім добровольцям провели аналіз мокроти, крім того, вони заповнили опитувальників, що стосуються їх раціону і прийому мультивітамінів.

Учені оцінили ступінь метилування восьми генів, пов'язаних з підвищеним ризиком розвитку раку, в епітеліальних клітинах із зразків мокроти. Як показали попередні дослідження, високий ступінь метилування генів – приєднання до ДНК метильних радикалів – є одним із основних молекулярних механізмів виникнення і розвитку раку.

У ході аналізу мокроти з'ясувалося, що в легеневому епітелії курців найбільш схильні до метилування два "ракові" гени – p16 і MGMT. Потім дослідники зіставили ступінь метилування генів і особливості дієти добровольців. Виявилось, що у споживачів великої кількості фолієвой кислоти (як у чистому вигляді, так і у складі зелені і мультивітамінів) вказані гени метилували значно менше, ніж в інших.

На думку дослідників на чолі із Стівеном Белінські (Steven Belinsky) з Дослідницького інституту дихальної системи Лавлейса в Альбукерке, штат Нью-Мексіко, при розробці всіх методів профілактики раку необхідно враховувати вплив дієти на його розвиток.

Найбільш багаті вітаміном B9 такі продукти як шпинат, салат, спаржа, буряк, брюссельська капуста, брокколі, томатний сік, печінка тварин і кулінарні дріжджі.