Одяг для вагітних
Медицина: новини і огляди

Одяг для вагітних

Вересень 2010 року

Одяг для вагітних

Сучасним мамам доступний широкий асортимент одягу для вагітних всіляких стилів: від спортивного до ділового. Спеціалізований одяг створюється з урахуванням змін фігури жінки, чекаючої дитини. Одяг для вагітних може використовуватися на всьому протязі вагітності і після пологів. Такий одяг не повинен ускладнювати дихання і рухи, еластичні деталі і застібки, розташовані на різних рівнях дозволяють їй «рости» у міру збільшення живота. Краще віддавати перевагу одягу з дихаючих і еластичних матеріалів, як натуральних, так і сучасних штучних аналогів.

Одяг для вагітних спеціально створюється з урахуванням анатомічних змін фігури жінки, вона не утрудняє кровотік, не пережимає живіт, а «росте» разом з ним. Деякі моделі звичайного одягу сконструйовані таким чином, що зручні навіть на останніх місяцях вагітності (трикотажні плаття, туніки вільного крою або із завищеною талією, брюки на шнурках, спортивні костюми з м'якої тканини). Проте, найзручнішим варіантом є саме спеціальний одяг для вагітних: вона краще сидить, враховує особливості фігури і подальше зростання живота, а також зміни фігури жінки у області спини, стегон, плечей і сідниць. Крім того, в період відновлення після родів одяг для вагітних також буде зручним і красивим рішенням.

Навіть на найраніших термінах звичний одяг може виявитися тісним і незручним, особливо, якщо майбутня мама звикла носити тугі джинси, корсети і так далі. Краще вибирати вільний одяг з трикотажу або інших м'яких і еластичних тканин. Багатьом майбутні мами використовують куплений до вагітності одяг до 20й-30й тижня, віддаючи перевагу платтям і сарафанам вільного крою, а також брюкам спортивного стилю. Якщо вагітність не перша, спеціальні речі можуть знадобитися вже в кінці першого триместра, оскільки живіт звичайно росте швидше, ніж вперше. Це відбувається тому, що після першої вагітності м'яза часто відновлюються не повністю і тому не так добре, як вперше, підтримують матку, що росте, і внутрішні органи, що зміщуються вгору. При багатоплідній вагітності спеціальний одяг для вагітних також може знадобитися з найраніших термінів.

Звичайно спеціальний одяг для вагітних розрахований на використання протягом всього періоду вагітності і навіть після родів. Деякі моделі можуть використовуватися як одяг для годування, що надзвичайно зручно. При виборі одягу можна орієнтуватися на свій звичайний розмір, але оскільки збільшення ваги за час вагітності передбачити неможливо, деякі мами вважають за краще наперед вибирати спеціальний одяг на розмір більше за звичне.

На осінь, чи зиму багато жінок купують звичайну куртку або пальто на одін-два розміру більше, або беруть "напрокат" куртку у чоловіка або родичів. Але знайти спеціалізований верхній одяг для вагітних стає простішим з кожним роком. Все більше спеціалізованих магазинів для майбутніх мам пропонують різні види плащів, курток, пальт і ветровок. Імпортні пальта, зшиті спеціально для вагітних, звичайно розраховані на осінь і ранню весну, а не на російські морози. Але існують і осінні куртки з додатковим зимовим підстьобуванням. Оскільки зимовий одяг — досить дороге придбання, багато фірм пропонують універсальні моделі, які можна носити і після вагітності. Деякі фірми продають куртки «три в одному»: звичайні куртки із спеціальною вставкою, яку спочатку можна використовувати як куртку для вагітних, потім носити під нею дитини в слінге або рюкзаку-кенгуру, і нарешті, коли дитина підросте, можна прибрати вставку зовсім, і носити куртку або пальто як звичайну верхню одягуду. На жаль, зручні і універсальні куртки не просто знайти навіть в спеціалізованих магазинах для вагітних. Багатьом мамам доводиться замовляти їх через інтернет із зарубіжних магазинів.

Що стосується весільного або вечірнього плаття, то якщо термін невеликий, підійдуть будь-які фасони, головне - не тягнути живіт дуже сильно. Після 15-20 тижнів багатьом майбутнім мамам стає некомфортно в платтях з корсетами або на тугих застібках. У такому разі перевагу можна віддавати платтям із завищеною талією або трикотажним платтям з елегантним облягаючим силуетом. Спеціалізовані магазини пропонують широкий асортимент нарядного і святкового одягу, відповідного до будь-якого урочистого випадку.

Також під час вагітності дуже важливий правильний вибір нижньої білизни. Гумка трусиків або колготок не повинна тиснути на живіт. Рекомендується вибирати спеціалізовану високоеластичну білизну. Купальники для вагітних конструюються таким чином, що не тиснуть на живіт, а м'яко підтримують його. При необхідності лікар рекомендує антиварікозні компресійні колготки, панчохи і гольф. Вибираючи бюстгальтер, жінка повинна стежити за тим, щоб він добре фіксував і не пережимав груди, що збільшуються, а лямки не врізалися в плечі. Білизна обов'язково повинна добре підтримувати гурдь, пропускати повітря і забезпечувати хорошу терморегуляцію. Деякі сучасні матеріали, наприклад, мікрофібра, нітрохи не поступаються традиційним натуральним тканинам. За період вагітності груди можуть поступово збільшитися на декілька розмірів, і знадобиться декілька відповідних бюстгальтерів. Після 36 тижнів вже можна купити спеціальні бюстгальтери для годування - розмір грудей вже не буде значительно ізменяться. В деяких випадках лікар може рекомендувати носіння допологового або післяродового бандажа.

У взутті для вагітних повинні бути анатомічна встилка, хороша повітропроникність або спеціальне антибактеріальне просочення, стопа повинна підтримуватися ззаду і збоку. Не варто вибирати моделі з каблуками-шпильками, на тонкій платформі або з каблуком, зміщеним до середини взуття. Якщо каблук вище 5 см, це може привести до болів в спині і збільшити ризик падінь: центр тяжіння при ходінні на каблуках значно зміщується, і прогин в поясниці, що з'явився на тлі живота, що росте, збільшується. Набагато переважно безпечніші варіанти: взуття на невеликій прихованій платформі або на танкетці, а також спортивне взуття. Вибирати взуття краще у вечірній годинник, оскільки до вечора ноги іноді набрякають, і куплені з ранку черевики можуть виявитися тісними. Крім того, потрібно враховувати, що розмір взуття може збільшитися: під впливом релаксину (гормону, що розслабляється зв'язки і що готує таз до родів) і зростаючої ваги на пізніх термінах ступня стає ширшою і плоскішою.