Медична планетаБільшість британських сайтів про дитяче здоров'я містять невірні відомості

 

12. 04.2010

 

Результаты поиска по запросу "hiv breastfeeding". Скрин-шот сайта GoogleБільшість британських Інтернет-сайтів, присвячених дитячому здоров'ю, надає невірну або неповну інформацію, повідомляє ВВС. Такого висновку дійшла група учених під керівництвом Пола Скалларда (Paul Scullard) з локального управління охороною здоров'я лікарень Ноттінгемського університету (Nottingham University Hospitals NHS Trust). Звіт про їх дослідження опублікований в журналі Archives of Disease in Childhood.

 

Дослідники зробили п'ять пошукових запитів про здоров'я дітей, використавши сервіс Google. Для пошуку були використані такі словосполучення, як "щеплення від кору, краснухи, паротиту аутизм" (англ. ММR autism), "ВІЧ годування грудьми" (HIV breastfeeding), "мастит годування грудьми" (mastitis breastfeeding), "поза дитини під час сну" (baby sleeping position) і "зелена блювота" (green vomit).

 

Перша сотня сайтів, виявлених Google по цих запитах, класифікувалася з погляду точності і повноти представлених відомостей. Опубліковану в Інтернеті інформацію учені оцінювали на предмет відповідності клінічним рекомендаціям, що відносяться до вказаних в запиті проблем.

 

За наслідками дослідження, лише 39 відсотків з 500 знайдених сайтів містили достовірну інформацію. Ще 11 відсотків веб-сторінок опублікували невірні дані, 49 відсотків ресурсів не містили ніяких відомостей по темах пошукових запитів.

 

Дослідники відзначили, що якість представленої в мережі інформації залежала від теми запиту. Зокрема, всі відомості, знайдені про годування грудьми або положення дитини під час сну, виявилися правильними. За наслідками запиту на тему "щеплення від кору, краснухи, паротиту аутизм", достовірна інформація була опублікована лише на 51 відсотку ресурсів.

 

Якнайповніша і точніша інформація була представлена на урядових сайтах. Новинні ресурси надавали точні відомості лише в 55 відсотках випадків. При цьому не знайшлося жодного комерційного сайту з достовірними даними по вказаних в запитах темах.

 

На думку авторів дослідження, інформація про здоров'я дітей, опублікована на тематичних ресурсах в мережі, повинна забезпечуватися посиланнями на сайти уряду і Національної служби охорони здоров'я, а також інші джерела, офіційно визнані достовірними.


return_links(); ?>